Türjei Kultúrház energetikai korszerűsítése
A projekt címe: Türjei Kultúrház energetikai korszerűsítése
Projekt azonosítószáma: TOP-3.2.1-16-ZA1-2018-00015
Kedvezményezett neve: Türje Község Önkormányzata
A szerződött támogatási összeg: 91 691 245 Ft
Támogatás mértéke: 100 %
A projekt fizikai befejezésének tervezett időpontja: 2022.09.15.
Projekt fő helyszíne: 8796 Türje Szabadság tér 17. 345 hrsz.
A projektről
A felhívás célja: a felhívásban meghatározott önkormányzati intézmények hatékonyabb energiahasználatának, racionálisabb energiagazdálkodásának elősegítése, amelyen belül alcélként jelenik meg:
- többségi önkormányzati tulajdonban lévő épületek energiahatékonyságot célzó felújítása és fejlesztése, amennyiben az egyes beruházások a fosszilis energiahordozókból származó üvegházhatású gázok (ÜHG) kibocsátásának csökkentését szolgálják;
- a hazai megújuló energiaforrások fokozottabb használata, mivel az elmarad az EU átlagtól, ugyanakkor Magyarország ilyen jellegű potenciálja több területen is kimagasló. Ezért további cél a projekt keretein belül a megújuló energiaforrások elérhetőbbé tétele, használatának ösztönzése, népszerűsítése.
Részletes tájékoztató
A Türje Szabadság tér 17. szám alatti 668 m2 alapterületű Művelődési Ház épülete 1958-ban épület a közművelődési feladatok ellátására. 1962.-ben történt meg a bővítése a táncteremmel a vizesblokk rész is ekkor került kialakításra. Nagyobb felújítás azóta nem valósult meg, a szükséges karbantartási munkákat végezték el az épületen. Az épület jelenleg nem felel meg a kor energetikai, esztétikai követelményeinek, nem felel meg a 21. században elvárt minőségi előírásainak, alkalmatlan a kulturális rendezvények színvonalas megvalósítására.
Türje Község Önkormányzat átfogó célja jelen fejlesztéssel a 100 %-ban a tulajdonában lévő épület energetikai felújításának megvalósítása, megújuló energiaforrások fokozott bevonásával. Az épület energiahatékonyság-központú fejlesztése, külső határoló szerkezeteik korszerűsítése által, hőszivattyú rendszerek telepítése és hőközlő rendszerre kötése, tisztán megújuló energiaforrásokból táplálkozó helyi közösségi fűtőműre csatlakozás megteremtése.
A külső szigeteléssel, nyílászárócserével, fűtéskorszerűsítéssel, megújuló energiaforrás kiépítésével a 21. század igényeinek megfelelő épületben lesz lehetőség a közművelődési feladatok ellátására.
Eredmények:
- Helyi Közszolgáltatások színvonala javul
- a megújuló energiaforrás alkalmazásával az épület fenntartási költségei jelentősen csökkenek, az ökológikus gondolkodásra való nevelést segíti.
- A fejlesztés hozzájárul a településen található középületek megjelenéséből, infrastrukturális eltérésekből adódó jelentős különbségek csökkentéséhez, az egységes településkép kialakításához